دکتر علی نژاد: تداوم همدلی جامعه جودو زمینه توسعه این رشته را در پی خواهد داشت/ حل مشکل تعلیق فدراسیون جودو سخت است اما لاینحل نیست.

دکتر علی نژاد: تداوم همدلی جامعه جودو زمینه توسعه این رشته را در پی خواهد داشت/ حل مشکل تعلیق فدراسیون جودو سخت است اما لاینحل نیست.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با روشن توصیف کردن آینده رشته جودو اظهار داشت :اگر همدلی و وحدت جامعه جودو تداوم پیدا کند روزهای بهتر با توسعه این رشته را شاهد خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو ؛ دکتر مهدی علی نژاد، گفت: فدراسیون جودو سال ۹۸ ، سال پر افت و خیز ی داشت، وقتی به یک آرمان پایبند هستیم باید بر اساس آن عمل کنیم.

او با بیان اینکه ورزشکاران ما بر اساس دیدگاه های خود، رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی شناسندگفت :این به افکار و اندیشه های مردم ایران وبه بسیاری از کشورهای اسلامی بر می گردد و فقط مختص ما نیست.

علی نژاد با تاکید براینکه وزارت ورزش وجوانان وکمیته ملی المپیک پشتیبان فدراسیون جودو هستند افزود :ما سیاست واحد داریم و بر اساس آن پیش می رویم.

او گفت : توانستیم این تهدید را تبدیل به فرصت و ساختن یک نسل جدید کنیم تا آینده جودو ایران را بسازند. در بخش بزرگسالان دو، سه قهرمان نداشتیم که بتوانند در مسابقات جهانی و المپیک روی سکو بروند. این برای جودو ایران مطلوب نیست و باید تعداد ورزشکاران مدال آور بیشتر شود.

معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه جودو حرکتی رو به رشد داشته است و فرصت جدیدی را به وجود آورده است، افزود: جودو نزدیک به ۵۱ هزار بیمه شده دارد که نسبت به سال ۹۷ دو برابر شده است.

او تصریح کرد : اگر روی نسل جدید با دانش خوب مربیان ایرانی کار کنیم، بعد از رفع تعلیق با قدرت بیشتر در جودو دنیا ظاهر می شویم.

دکتر علی نژاد گفت : یکی از اتفاقاتی که ما را امیدوار کرد، مدال آوری ملی پوش بانوان ما بود. وقتی ظرفیت فنی دختران ما طوری است که در آسیا خودشان را نشان بدهند، فدراسیون جهانی هم متقاعد می شود فضا را برای آنها باز کند. این بعد از رفع تعلیق می تواند به عنوان یکی از اهداف بین الملل فدراسیون جودو باشد.

معاون وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: حل مشکل تعلیق فدراسیون جودو سخت است اما لاینحل نیست. فدراسیون جهانی نمی تواند چشمش را روی جودو ایران ببندد. جودو ایران جمعیت ، قدمت و کیفیت دارد. بنابراین قابل چشم پوش نیست.

او ادامه داد :باتوجه به اینکه جودو المپیکی است و در بازی های آسیایی می تواند مدال بگیرد، مورد توجه وزارت ورزش است. همه بایدبه توسعه قهرمانی جودو کمک کنیم .

علی نژاد با روشن توصیف کردن آینده رشته جودو اظهار داشت :اگر همدلی و وحدت جامعه جودو تداوم پیدا کند روزهای بهتری را شاهد خواهیم بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *